Dodano 7 marca 2024

Webinar: Neuroinkluzja, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo psychologiczne w neuroróżnorodnym miejscu pracy

O neuroróżnorodności mówi się ostatnio dużo i nikogo specjalnie już nie dziwi fakt, że każdy mózg jest inny, bo każdy człowiek jest inny. Większość z nas ma sporo podobieństw na poziomie odbierania i przetwarzania bodźców, ale są też takie osoby, które funkcjonują w mniej typowy sposób. Środowisko pracy, które bazuje na potrzebach większości pracowników, może wykluczać bardziej wrażliwe osoby utrudniając, a czasem nawet uniemożliwiając swobodne funkcjonowanie, a co za tym idzie – efektywną pracę. Bywa, że nawet drobne zmiany w organizacji mogą znacząco wpłynąć na samopoczucie pracowników. Badania pokazują, że na prawie 70% pracowników przełożony wpływa na zdrowie psychiczne na równi z partnerem / partnerką życiową i zdecydowanie bardziej niż lekarz lub terapeuta.

  • Jak w takim razie wpływać pozytywnie na każdego pracownika i pracowniczkę, niezależnie od „systemu operacyjnego” w ich mózgach?
  • Jak zadbać o bezpieczeństwo psychologiczne w miejscu pracy każdej z osób?

Na te i podobne pytania odpowiemy podczas naszego webinaru organizowanego wspólnie z Diversity Hub i Mental Health Helpline. Zaproszenie kierujemy szczególnie do osób zarządzających obszarami DEI, HR, CSR w swoich organizacjach.

Spotkanie poprowadzą: Kuba Słowik i Aleksandra Ulka.

Udział jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji na stronie: https://w0324.webankieta.pl.

Wróć do wszystkich artykułów