Dodano 6 marca 2024

Webinar: A co, gdy przyszłość jest niepewna? O tym, jak radzić sobie z nieznanym, które jest przed nami

Zapraszamy na pierwszy webinar z planowanego cyklu spotkań dotyczących zdrowia psychicznego: „A co, gdy przyszłość jest niepewna? O tym, jak radzić sobie z nieznanym, które jest przed nami” organizowanego razem z SoDA – Software Development Association Poland i Mental Health Helpline.

Link do zapisów

Zmiany zawsze budzą niepokój, dotykają naszego poczucia wygody i stabilizacji obniżając poczucie bezpieczeństwa. Często tam, gdzie przewidujemy pojawienie się zmian dopatrujemy się utraty, takiej czy innej części naszego dobrostanu, a to rodzi w nas lęk i staje się źródłem stresu. Poczucie „nie wiem co to będzie” połączone z „będzie gorzej” staje się dla nas mieszanką, które zatruwa myśli i emocje i wpływa na nasz sposób funkcjonowania.

W trakcie webinaru znajdziecie odpowiedzi na pytania:

  • jak wpływa na nas poczucie niepewności?
  • dlaczego katastroficzne wizje mają pierwszeństwo przed ekscytacją?
  • jak wpływa na nas „nieznane” i co to ma wspólnego ze stresem i kryzysem?
  • jak możemy pomóc sobie i ludziom wokół nas?

 

Prelegent:

Michał Śmiałowski – Ekspert Mental Health Center oraz Mental Health Helpline. Jest psychologiem, ukończył 4-letnią Szkołę Psychoterapii i Treningu Grupowego Gestalt prowadzoną w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt oraz jest absolwentem licznych kursów dotyczących specyfiki pracy z ludźmi w różnych paradygmatach psychologicznych. Posiada dziewiętnastoletnie doświadczenie w pracy z ludźmi w charakterze psychologa, psychoterapeuty i trenera. Przez wiele lat pracował w służbie zdrowia i interwencji kryzysowej. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz par, a także grupy terapeutyczne dla młodzieży i „młodych dorosłych”. Pracował również z osobami doświadczającymi trudności w wyniku doświadczeń traumatycznych (przemoc, wypadki, śmierć bliskich). Jest autorem i współtwórcą licznych programów terapeutyczno-rozwojowych dla młodzieży i dorosłych. Uczestniczył w procesach szkolenia umiejętności pomocowych przyszłych psychologów i rozwoju ich kompetencji zawodowych. Od 9 lat intensywnie pracuje w obszarze biznesu wykorzystując swoje doświadczenie we wspieraniu menedżerów, specjalistów i pracowników w budowaniu skutecznych i zdrowych relacji w miejscu pracy oraz propagowaniu znaczenia tematyki zdrowia psychicznego w miejscu pracy.

 

Wróć do wszystkich artykułów