Dodano 8 maja 2024

Majówka ze zdrowiem psychicznym: Przeciążenie menedżera – dba o innych ale czy ma przestrzeń na zadbanie o siebie?

W tym roku na Majówce kładziemy mocny akcent na wsparcie dla menedżerów. Mental Health Center i Mental Health Helpline dostarczają rozwiązań w zakresie systemowego wsparcia pracowników w różnych kryzysach psychicznych, jednak równie ważnym elementem tego systemu jest przełożony. Na menedżerów jest nakładana duża odpowiedzialność, czasem odczuwana jako presja na zadbanie o emocje pracowników. Jako eksperci prowadzący warsztaty i konsultacje widzimy, że menedżer ma dbać o innych, ale nie zawsze sam wie, jak zadbać o siebie oraz gdzie i kiedy szukać wiedzy i pomocy.

W związku z tym tegoroczną Majówkę ze zdrowiem psychicznym postanowiliśmy poświęcić tematom związanym z granicami, odpowiedzialnością, zdrową empatią, praktykami w dbaniu o swój stan emocjonalny, zadbaniem o zdrowie psychiczne menedżerów w całym systemie wsparcia psychologicznego pracowników.

Kiedy coś trudnego dzieje się z pracownikiem, a menedżerowie nie wiedzą jak działać – nie tylko odczuwają utratę kontroli nad emocjami pracownika, ale często obwiniają o to siebie, myśląc, że „skoro sobie nie radzę, to się nie nadaję”. Często odkładają szukanie wsparcia w trudnych emocjonalnie sytuacjach, bo boją się odsłonięcia swojej słabości, nie pamiętają, że jest dostępny EAP, nie ufają HR BP albo czują, że jest to naruszenie tajemnicy pracownika. A przecież mają swoje powody przeciążenia i własne kryzysy w życiu prywatnym. Dokładając do tego ciągłe zmiany, obłożenie pracą, dostęp do informacji, które czasem muszą ukrywać przed pracownikami, czy poczucie odpowiedzialności – są to wystarczające powody doświadczania kryzysu, które stwarzają ryzyko wypalenia zawodowego.

Konferencja będzie okazją do poznania indywidualnych praktyk w dbaniu i siebie i rozwiązań w zakresie wsparcia psychologicznego w organizacjach ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia dla menedżerów.

Zarejestruj się bezpłatnie na: https://join.clickmeeting.com/majowka-2024.

 

Wydarzenie jest skierowane do:

  • Menedżerów, którzy chcą znać granice pomagania pracownikom w kryzysie.
  • Specjalistów HR, którzy chcą opracować skuteczne programy wsparcia dla menedżerów.
  • Każdego, kto chce promować zdrowie psychiczne w miejscu pracy.

 

Dodatkowe informacje:

  • Udostępnione zostaną studia przypadków z różnych organizacji.
  • Celem jest wzmocnienie menedżerów w zakresie troski o siebie i lepszego wspierania pracowników.

 

 

Partner Technologiczny wydarzenia:

Wróć do wszystkich artykułów