Dodano 21 kwietnia 2022

Majówka ze zdrowiem psychicznym 9-27 maja 2022

W ostatnim czasie sporo przeżyliśmy. Najpierw trwająca dwa lata pandemia ze swoją dynamiką – czas niepokoju i lęku, czas zmęczenia i frustracji. Większość z nas sobie poradziła – wypracowała nowe strategie radzenia sobie i nauczyła się żyć w nowej normalności.

Niestety wojna w Ukrainie zatrzęsła naszym zdrowiem psychicznym. Nie mogliśmy się przygotować na to wydarzenie. Mimo, że początkowy czas lęku i niepokoju u wielu z nas minął, napięcie i stres minionego miesiąca może wciąż oddziaływać na nasz organizm.

Nadal jesteśmy zaangażowani, słuchamy wiadomości, myślimy o tej sytuacji. Niewątpliwie możemy być już zmęczeni. U wielu z nas może pojawić się obojętność i bezradność, a nawet złość. Jak sobie z tym radzić i przygotować się na kolejne zmiany?

Sytuacja ta nie potrwa miesiąc, dwa, ale znacznie dłużej. Warto więc wyposażyć się w podstawowe informacje i kompetencje psychologiczne przydatne we wspieraniu bliskich, pracowników i samego siebie. Chcąc nadal Was wspierać, po raz kolejny organizujemy “Majówkę ze zdrowiem psychicznym”, która będzie okazją do wysłuchania ekspertów.

O czym tym razem?

  • Dla managerów i HRBP przygotowaliśmy m.in. warsztaty z interwencji kryzysowej po stracie pracownika, kompetencji wspierających managera, wypalenia zawodowego i procedur w przypadku uzależnionego pracownika;
  • Panele z udziałem zaproszonych gości będą miejscem, gdzie poruszymy tematy strategii zdrowia psychicznego w firmie po wybuchu katastrofy oraz wyboru odpowiedniej linii wsparcia dla pracowników;
  • Przedstawimy najnowsze dane na temat wzrostu postraumatycznego, rozmowy z osobą w żałobie, złożonym PTSD, żałoby traumatycznej, samotności postpandemicznej;
  • Damy wskazówki, jak udzielać podstawowej pomocy psychologicznej i opanować swój niepokój;
  • Powiemy sporo o rodzicielstwie – jak wspierać dziecko w żałobie i jak być rodzicem w czasie wojny;
  • Porozmawiamy o wyczerpaniu pomaganiem, wtórnym stresie pomagającego i konfliktach domowych;
  • Nie zabraknie też informacji z psychologii pozytywnej – podpowiemy jak się wentylować i jak przyjemne emocje oraz sport regulują pracę mózgu.

 

Sprawdź program

Zarejestruj się

Bądź na bieżąco 

Wróć do wszystkich artykułów