Dodano 24 lipca 2023

Webinar dla ratowników medycznych: „Moral injury – wady systemu, a zdrowie psychiczne w ratownictwie”

Za mało środków, za dużo na raz, nieuzasadnione wezwania, świadomość, że ludzie nie dostaną pomocy, bo ktoś czegoś nie przemyślał, albo zmiany nie są wprowadzane wystarczająco szybko. Świadomość, że pracuję w systemie, który ma wady prowadzi do swojego rodzaju traumy i wypalenia. Po pandemii jeszcze więcej niż wcześniej pracowników systemu może doświadczać poczucia winy, rozczarowania, gniewu, które prowadzą do wypalenia, depresji, myśli samobójczych.

Obejrzyj i posłuchaj webinar

Webinar prowadzą:

  • Małgorzata Wypych – prezeska Mental Health Center, psycholog, specjalista w zakresie interwencji psychologicznej i zarządzania stresem w incydentach o charakterze krytycznym
  • Grzegorz Nowak – ratownik medyczny, założyciel ogólnopolskich spotkań „Ratownictwo po godzinach” oraz wspólnie z Małgorzatą Wypych inicjator akcji „Kod Czerwony”

„Kod czerwony” jest to inicjatywa mająca na celu edukację oraz ułatwienie uzyskania profesjonalnej pomocy psychologicznej wszystkim tym, którzy na co dzień zawodowo pomagają drugiemu człowiekowi).

Webinar został przeprowadzony w ramach konferencji „Majówka ze zdrowiem psychicznym: Wsparcie psychiczne pracowników – jak to robić bezpiecznie?” organizowanej przez Mental Health Center.

Wróć do wszystkich artykułów